Sesija: Energetski resursi i održivi razvoj

Integralna energetska politika za održivi razvoj; karakteristike raspoloživih energetskih resursa za rad termo/hidro/vetro i drugih elektrana u narednom periodu; planiranje, racionalno korišćenje i perspektive eksploatacije fosilnih goriva i obnovljivih izvora energije u proizvodnji električne energije u elektranama.

Radovi odabrani za sesiju Konferencije pod nazivom: Energetski resursi i održivi razvoj

nazad na Sesije

 • E2012-001 ENERGY EFFICIENCY AND RESOURCE EFFICIENCY OF POWER PLANTS

  Dr Miodrag Mesarovć - Energoprojekt Entel
  Poslao: mmesarovic
 • E2012-049 POSSIBILITIES FOR MEETING THE MACEDONIAN ELECTRICITY NEEDS IN THE PERIOD UNTIL 2030

  G.H. Kanevce - Macedonian Academy of Sciences and arts, L.P. Kanevce - Faculty of Technical Sciences, Bitola, Republic of Macedonia
 • E2012-064 ANALYSIS OF THE WIND ENERGY POTENTIAL ON THE LOCATION OF THE MOUNTAIN ROCK TRUSINA IN REPUBLIKA SRPSKA

  Prof. dr Zdravko N. Milovanović, Prof. dr Darko Knežević, Doc. dr Aleksandar Milašinović - Univerzitet U Banjoj Luci, Mašinski fakultet Banja Luka, S. Stepanovića 71, 78000 Banja Luka, Svetlana Dumonjić-Milovanović - Partner inženjering doo, Kralja Nikole 25, 78000 Banja Luka, Jovan Škundrić - Univerzitet U Banjoj Luci, Mašinski fakultet Banja Luka, S. Stepanovića 71, 78000 Banja Luka
  Poslao: zdravkom
 • E2012-065 Possibilities and perspectives for Utilization of Municipal Solid Waste (MSW) as Renewable Energy Source in the Republic of Macedonia

  Vladimir Mijakovski - University “Sv. Kliment Ohridski”, Faculty of Technical Sciences, Ivo Lola Ribar bb, Bitola, Republic of Macedonia, Vangelče Mitrevski - University “Sv. Kliment Ohridski”, Faculty of Technical Sciences, Ivo Lola Ribar bb, Bitola, Republic of Macedonia, Kire Popovski - University “Sv. Kliment Ohridski”, Faculty of Technical Sciences, Ivo Lola Ribar bb, Bitola, Republic of Macedonia, Nikola Mijakovski - xSoft engineering, Arhimedova bb, Skopje, Republic of Macedonia
  Poslao: vmijak
 • E2012-066 DESIGN, CONSTRUCTION AND COMMISSIONING OF PHOTOVOLTAIC SOLAR POWER PLANTS ON THE ROOF OF BUILDINGS

  Jasna Grujić and Maja Stipić - Energoprojekt Entel
  Poslao: Jasnagrujic
 • E2012-067 PRODUCTION COSTS OF ELECTRIC ENERGY FROM RENEWABLE ENERGY SOURCES

  Suzana Kostić - Electrical Engineering Institute "Nikola Tesla"
  Poslao: Suzana
 • E2012-069 Metodologija za procenu ekstremne brzine vetra na osnovu eksperimentalnih podataka

  Zarko Stevanovic - Laboratorija za termotehniku i energetiku, Institut za nueklarne nauke „Vinca“, Univerzitet u Beogradu, Srbija, Nikola Mirkov - Laboratorija za termotehniku i energetiku, Institut za nueklarne nauke „Vinca“, Univerzitet u Beogradu, Srbija, Zana Stevanovic - Laboratorija za termotehniku i energetiku, Institut za nueklarne nauke „Vinca“, Univerzitet u Beogradu, Srbija
  Poslao: nikola-m
 • E2012-070 UTICAJ STANDARDNE DEVIJACIJE BRZINE NA EFIKASNOST EKSPLOATACIJE ENERGIJE VJETRA

  Jovan Škundrić, Prof. dr Zdravko N. Milovanović - Univerzitet u Banjoj Luci, Mašinski fakultet
  Poslao: jovans
 • E2012-071 EFFECT OF IMPLEMENTATION OF HEAT STORAGE IN BIOMASS DISTRICT HEATING SYSTEMS

  Dejan Mitrović - Masinski fakultet Nis, Branislav Stojanović - Masinski fakultet Nis, Jelena Janevski - Masinski fakultet Nis, Marko Ignjatović - Masinski fakultet Nis, Mirko Stojiljković - Masinski fakultet Nis
  Poslao: mitrod
 • E2012-074 STRATEŠKO PARTNERSTVO I DOKAPITALIZACIJA – POSLOVNO TEHNIČKA TRANSAKCIJA ZA OBEZBEDJENJE IZGRADNJE VISOKO EFIKASNOG KOGENERATIVNOG POSTROJENJA U NOVOM SADU

  Vitomir Kravarušić, dipl inž, EPS - TE TO Novi Sad
  Poslao: Vikravarusic