KONFERENCIJSKI KONCERT / CONFERENCE CONCERT

KONFERENCIJSKI KONCERT / CONFERENCE CONCERT:

Hotel Palisad, Zlatibor 31. 10. 2012 godine

U prepoznatljivom holu Hotela Palisad, svi učesnici Međunarodne konferencije "Elektrane 2012", uživaće u autentičnom nastupu hora "Zlatiborska Vila".

Gradski hor iz Užica - "Zatiborska vila", osnovan je 1910 godine.

1990. godine se osniva "Gradski hor duhovne muzike ", čiji je dirigent bio Vanja Sudzilovski.

1992. godine se osniva Pevačko društvo "Zlatiborska vila", koje postoji i danas.

Od 1992. do 2003. godine horom je dirigovao profesor Zoran Čupić, a od 2003. godine profesorka Gordana Lazić.

Hor je ostvario niz zapaženih nastupa od kojih ćemo izdvojiti samo neke u zadnjoj godini: Narodno pozorište Užice na Užičkim danima, na Saboru horova užičke eparhije u Atenici kod Čačka, u Topoli na manifestaciji "Dani oplenačke berbe 2011", na manifestaciji "Zlatiborsko leto", u Loznici, Temišvaru, Bajinoj Bašti, Gornjem Milanovcu.

2012 godine, hor je dobitnik Oktobarske nagrade grada Užica iz oblasti kulture.

Repertoar: duhovne i svetovne pesme

Program koncerta:

* Početak koncerta u 20:30h,

* pozdravno obraćanje učesnicima kongresa, čitanje teksta i predstavljanje hora

* izvođenje kompozicija: Čajkovski, Kijevsko, Mokranjac, Isidor Bajić. Tamo daleko - aranžman L. M. Gavrilović,  Što se bore misli moje - aran man L.M. Gavrilović, Na te mislim - aranžman Marina Adamov, ruske, rumunske, srpske narodne pesme.

* Recitovanje besede

Trajanje koncerta: 40 minuta